Leśni Bracia

Rok wydania: 2012

Wydawnictwo ZYSK i S-ka

LEŚNI BRACIA

Niesforni bracia, Bazyli i Marcepan, mieszkają na skraju puszczy. Jak większość malców ścigają się na rowerach, kąpią w jeziorze, kopią tunele w piasku. Nie wiadomo jednak czy to magia miejsca, czy bogata wyobraźnia chłopców sprawiają, że co jakiś czas spotyka ich dziwna przygoda. W najmniej oczekiwanym momencie na ich drodze pojawia się Leśna Baba, ptasia malarka, grzybowy ludek lub co gorsza Bagienna albo Krogulec. A gdy któryś z mieszkańców lasu znajduje się w opałach, Bazyli i Marcepan nie wahają się ani chwili, by im pomóc.
Leśni bracia to opowieści dla wszystkich kochających przygody i baśnie.


Skarby Leśnych Braci

Rok wydania: 2015

Wydawnictwo: Zysk i S-ka

Bazyli i Marcepan, jak każde rodzeństwo, uwielbiają sobie dokuczać. Jednak kiedy zajdzie taka potrzeba, jeden za drugim pójdzie w ogień. A ponieważ mieszkają na skraju tajemniczej puszczy, gdzie dzieją się rzeczy niezwykłe, pomocna dłoń zawsze się przyda.Leśni bracia, żywiołowi i rezolutni, dostarczą Wam wielu emocji i niemało powodów do śmiechu. Dzięki nim dowiecie się między innymi, kto z rodzeństwa ma gorzej – starszy czy młodszy? Kim są obrzydliwe ryjczaki? Czy prawdziwy skarb Osetnika leży na dnie podziemnego jeziora? I co jest najważniejsze w życiu.

SKARBY LEŚNYCH BRACI

Moje lato z Szablozębnym

Rok wydania: 2016

Wydawnictwo: Zysk i S-ka

Moje lato z Szablozębnym.

Czy wyobrażacie sobie, co by się stało, gdyby ktoś nagle odciął dopływ prądu? Telewizor nie działa, komórka i komputer padły… Czy potrafilibyście się dobrze bawić? A gdyby nagle trzeba było się zmierzyć z tygrysem szablozębnym i plagą insektów? Myślicie, że przeszlibyście ten test?
Antek, Karol, Nela i Ula – przyjaciele na dobre i na złe – zapraszają Was na niezapomniane wakacje. Gdy rodzice i dziadkowie Antka i Uli wyjeżdżają, a opiekę nad dziećmi przejmuje ciotka Larysa, rodzeństwo razem ze swoimi sąsiadami postanawiają przetrwać ten trudny czas i zakładają Sztab Kryzysowy. Cała czwórka dołoży wszelkich starań, aby pomimo klęsk i nieprzewidzianych wydarzeń to lato było wystrzałowe.


Jak walczyłem ze smokami

Rok wydania: 2018

Wydawnictwo: Wydawnictwo Wrocławskiej Księgarni Archidiecezjalnej TUM

Franek często budzi się przed świtem, tak bardzo jest ciekawy, co przyniesie nowy dzień. Jaka dziś spotka go niespodzianka? Nowa siostra z Afryki, pływanie w łódce przy księżycu, zbijanie prawdziwej drabiny… Niektóre przygody są naprawdę niebezpieczne i chłopiec musi toczyć trudne bitwy, ale zawsze pomaga mu w tym dobry humor i przyjacielska dłoń. Wszystko jest łatwiejsze, gdy obok stoi tata, mama albo ksiądz Piotr. Z nimi nie jest straszny żaden smok. A wiesz, Kto daje im siły? Odpowiedź znajdziesz w tej nieziemskiej historii, a więc takiej, która dotyka Nieba.

Jak walczyłem ze smokami.

Faro ze Słonecznej Zatoki

Rok wydania: 2018

Wydawnictwo: Alegoria

Faro ze Słonecznej Zatoki

Wbrew pozorom nie wszystkie flamingi są dokładnie takie same i wcale nie rodzą się różowe lub czerwone. Mały Faro usiłuje to zrozumieć. A także dowiedzieć się, dlaczego – chociaż jego krewniacy nie lubią samotności, koniecznie potrzebują towarzystwa – wcale nie zawsze są dla siebie mili. Często widzą tylko czubek własnego dzioba. Faro szuka odpowiedzi, aż tu pewnego dnia woda zaczyna wyrzucać na brzeg dziwne przedmioty, a w powietrzu wisi katastrofa… Jeśli flamingi chcą przeżyć, muszą się zmienić. Czy pomoże im to, że mieszkają w najpiękniejszym miejscu na ziemi? I co im zagraża? Stado krokodyli? Jaguarów? A jeśli to coś potężniejszego niż dzikie bestie…?


Zielony Kapelusz i jego czereda

Rok wydania: 2019

Wydawnictwo: Zysk i S-ka

Dzikie zwierzęta nie muszą chodzić do szkoły ani do pracy, nie wynoszą śmieci, nie zrywają się z łóżek na dźwięk budzika… Cóż za cudowne beztroskie życie! Ale czy na pewno? Zwierzęta, podobnie jak ludzie, zakładają rodziny, budują domy, troszczą się o dzieci, zastanawiają się, co będą jadły. Często to, co robią, jest pożyteczne dla innych. Pracować można na wiele różnych sposobów, a w przyrodzie każdy ma swoje zadanie. Aż dziw bierze, jak to jest wszystko wspaniale zorganizowane.

Zapraszamy Cię na niezwykłą wycieczkę. Polecimy do lasu, na pola oraz łąki i przyjrzymy się codziennemu życiu zwierząt. Czasami będzie zabawnie, czasami niebezpiecznie. A któż tam się jeszcze kręci? Dwunożny Zielony Kapelusz? Pomaga on leśnej czeredzie, a może przeszkadza i czyni szkodę? Bądź odważny, wejdź w leśną dzicz i przekonaj się sam!

Zielony Kapelusz i jego czereda.

Tramwaj Eliasza

Rok wydania: 2019

Wydawnictwo: Święty Wojciech

Tramwaj Eliasza

Poznaj Brygadę LEW – Lucka, Emkę i Wojtka. Oto ich pierwsza przygoda: Tramwaj Eliasza. Emka, Lucek i Wojtek mieszkają w tym samym bloku. Ich ulubionym dniem tygodnia jest wtorek. Szczerze mówiąc, nie mieliby nic przeciwko temu, by tydzień składał się z samym wtorków, albo co najmniej trzech: mają mało lekcji, dodatku właśnie we wtorki ich mamy chodzą na kurs włoskiego, a tatowie grają w piłkę. Pełna wolność! Można grać w kapsle albo biegać po podwórku bez ograniczeń.

Dziś jednak kapsle do gry pozostaną nietknięte. Otóż Lucek przyniósł sensacyjną wiadomość, która na jakiś czas odmieni ich wtorkowe popołudnia: FORTECA GANDALFA JEST OTWARTA!


Niebo w oceanie

Rok wydania: 2019

Wydawnictwo: Święty Wojciech

Na zasypanym śniegiem trawniku przed blokiem wystrzelił gejzer, a w szkolnej szatni ktoś niszczy uczniowskie kurtki. W klasie Wojtka pojawił się Cristiano – uczeń, który swoim zachowaniem rozwala każdą lekcję. Sporo spraw. Czy Lucek, Emka i Wojtek rozwikłają zagadkę szkolnej szatni? I czy dowiedzą się, dlaczego Cristiano jest taki, jaki jest?

Oto kolejna przygoda Lucka, Emki i Wojtka – Brygady LEW.

Niebo w oceanie.

Skrzydlata zagadka.

Rok wydania: 2020

Wydawnictwo: Święty Wojciech

Skrzydlata zagadka.

Znasz już Lucka, Emkę i Wojtka, czyli Brygadę LEW?
Oto ich trzecia przygoda: członkowie Brygady spędzają wakacje w Walencji – wraz z innymi zwycięzcami konkursu Projektanci Marzeń. Organizatorzy wyjazdu zaplanowali wiele atrakcji, jednak Lucek, Emka i Wojtek szybko z nich rezygnują, ponieważ wciąga ich sprawa iście kryminalna: z ratusza zginął… nietoperz. Symbol miasta i jego odwieczny opiekun.

Czy Brygada LEW zdoła go odnaleźć?


Zuchwały plan.

Rok wydania: 2021

Wydawnictwo: Nowa Baśń

Akila to buńczuczna i dumna klacz.

Kiedy trafia do transportu koni, które zmierza ku pewnej zagładzie, nie potrafi poddać się losowi i realizuje spektakularny plan ucieczki. Razem z towarzyszami rusza w poszukiwaniu mitycznych Zielonych Pastwisk, końskiego raju na ziemi.

Problem w tym, że w ślad za zbiegami ruszają ludzie, którzy nie spoczną, póki nie dorwą uciekinierów.

Zuchwały plan.